Egyéb kategória

Szendvicspanel méretek – Mik a lehetőségek?

Summary

A modern építészeti technikák magukkal hozták azt az igényt, hogy gyorsan, esztétikusan és költséghatékonyan hozzunk létre épületeket. Fontos az építmények energiahatékonysága és praktikuma is, hiszen kinek van ideje és forrása állandóan tatarozással foglalkozni? A szendvicspanel olyan építőanyag, mely professzionális és […]

Szendvicspanel méretek

A modern építészeti technikák magukkal hozták azt az igényt, hogy gyorsan, esztétikusan és költséghatékonyan hozzunk létre épületeket. Fontos az építmények energiahatékonysága és praktikuma is, hiszen kinek van ideje és forrása állandóan tatarozással foglalkozni? A szendvicspanel olyan építőanyag, mely professzionális és olcsó megoldást nyújt, ha mielőbb szeretnénk használatba venni az épületet.

Mit kell tudni a szendvicspanelről a vásárlás előtt?

A mezőgazdasági épületek egyik pillanatról a másik nőnek ki a földből, hiszen napjaink igényei ezt diktálják. Ehhez olyan anyagra van szükség, ami rendkívül tartós és jól variálható, valamint jó szigetelőképességgel bír. A szendvicspanel megfelel az eddig említett kritériumoknak, így jó választás lehet, ha az egyik fő szempont a gyorsaság.

Az energiatakarékosság ma már nem valamiféle divatos hóbort, hanem égető szükség van rá. Törekedni kell arra, hogy új építményeink megfeleljenek a bizonyos energiafelhasználási szempontoknak, ezzel pedig nem csak a pénztárcánkat óvjuk a felesleges áramszámla kifizetésétől, de hozzájárulunk a klímaváltozás lassulásához is.

Milyen fajta szendvicspanelek vannak?

A legnépszerűbb típusok a fal- és tető szendvicspanel, melyeket látszó vagy nem látszó rögzítéssel tudsz a helyére tenni. A szendvicspaneleket jellemzően három féle anyaggal töltik ki, melyek segítenek a szigetelésben.

  • PUR – avagy poliuretán
  • PIR – avagy polisocianurát
  • MW – avagy ásványgyapot

A szendvicspaneleket méretre szabva is lehet kérni, így sokkal kevesebb hulladékanyag keletkezik az építkezés során.

A szendvicspanel méretei

A szendvicspanelek méretét három tényező határozza meg: a hossz, a szélesség és a magasság. A fedőszélességük jellemzően 1000 mm, vastagságuk 30 és 200 mm közötti. A fegyverzet 0,35 és 0,60 mm közötti vastagságú acéllemez, poliészter alapú bevonat, különböző fémek, faanyag, üveg, vagy műanyagfóliák, de lehet akár beton, valamit vasbeton is. A szendvicspanelek négyzetméterenkénti ára sok mindentől függ, így alaposan át kell gondolni, melyik típusát választod, és milyen célnak kell megfelelnie, akár tetőre, akár falra szeretnéd majd elhelyezni. Esztétikai szempontból sem utolsó a szendvicspanel, hiszen több féle színben is kapható.

Oldalfal panel esetében 40, 60, 80, 100 és 120-as méretekben érhető el jellemzően a szendvicspanel, míg a tetőknél használt anyag 60-as, 80-as vagy 100-as kivitel ajánlott. Egyébként, ha ezektől eltérő méretezésre van szükség, a gyártó általában tud segíteni, hiszen a szendvicspaneleket egyedi méretek szerint is lehet vágni.

Szendvicspanel méretek és árak

A szendvicspanelek négyzetméterenkénti ára függ attól, hogy milyen feladatot fog ellátni, milyen töltőanyag van benne, és attól, hogy milyen küllemű az építőanyag. Napjainkban a 3500-5000 forintos négyzetméterenkénti árral lehet számolni. Minél jobb minőségű a szendvicspanel, értelemszerűen annál magasabb az ára, viszont az idő múlásával megtérül a befektetett összeg. Jelenleg a famintás dió, a bézs, a zöld, a vörösbarna és az antracit igen divatos árnyalatok.