Építkezés

Medence szigetelés eltérő módszerekkel

Summary

Amikor egy nagyobb víztároló egységet, például úszómedencét tervezünk, akkor több mindenre kell odafigyelnünk, például a szigetelés kiképzésére. A medence szigetelés lényege, hogy megszüntesse a víz szivárgását, ami komoly vízvesztésekhez vezethetne. A módszer többnyire a medence típusától, az elérhető anyagoktól és […]

medence szigetelés

Amikor egy nagyobb víztároló egységet, például úszómedencét tervezünk, akkor több mindenre kell odafigyelnünk, például a szigetelés kiképzésére. A medence szigetelés lényege, hogy megszüntesse a víz szivárgását, ami komoly vízvesztésekhez vezethetne. A módszer többnyire a medence típusától, az elérhető anyagoktól és a helyi körülményektől függ. Az első lépés a medence szigetelése során, hogy fel kell mérni a tárolóegység pontos méretét valamint alakját. Ezt követheti a szükséges anyagmennyiség meghatározása. A medence szigetelés előtt annak alját és oldalait alaposan meg kell tisztítani, eltávolítva a port, egyéb szennyeződéseket, a különféle olajos foltokat.

Ha PVC fóliát használunk, akkor a fólia darabokban érkezik, amit a medencében hegesztünk össze. A fólia telepítése előtt a medence falain és alján egy speciális szigetelő anyagot kell felvinni, majd leteszteljük, hogy a víz szivárog-e vagy sem. A fóliát a medence falához fogjuk rögzíteni első körben, ez után a medence aljára helyezzük, végül a medence oldalához hegesztjük. Amennyiben betont használunk a medence szigetelés elvégzéséhez, akkor a réteget egy speciális szigetelő anyaggal kell borítani ami biztosan meggátolja a víz szivárgását.

Itt lép képbe a Sikalastic®-152, ami egy két komponensű cementhabarcs, amelyet rugalmas vízszigetelésre és betonvédelemre terveztek. A medence szigetelés sok időt és munkát igényel, de fontos a hosszú élettartam szempontjából. Megéri a Sika mellett dönteni, ugyanis a kiváló komponensesek felhasználásával a házi strand sok éven át kiszolgálja az igényeinket.