Jód és szelén komplex
(WiseTree), 60db kapszula
- Termékleírás
- Adagolás / Alkalmazás
- Egyéb termékadatok
- Összetétel / INCI
- GYIK
Szerves kötésű jódot és szelént, L-tirozint és balzsamfa kivonatot tartalmazó étrend-kiegészítő.
Csomagolás: 200ml, PE flakon
Tárolás: szobahőmérséklet, fénytől védett
FIGYELMEZTETÉS
Az étrend-kiegészítő fogyasztása nem helyettesíti a kiegyensúlyozott, változatos, vegyes étrendet és az egészséges életmódot.
Az ajánlott napi mennyiséget ne lépje túl.
A készítményt tartsa gyermekektől elzárva, száraz, hűvös, sötét helyen.
Gyermekek nem használhatják.
Autoimmun eredetű pajzsmirigy rendellenesség és pajzsmirigy-túlműködés esetén a termék szedését nem javasoljuk.
Betegségével kapcsolatban kérje orvosa vagy gyógyszerésze szakvéleményét.
INCI: Guggul extract, Kelp extract, Bladderwrack extract, Selenium yeast, gelatine
Összetevők: L- tirozin, indiai balzsamfa kivonat, tengeri alga kivonat , tengeri moszat kivonat, szelénes élesztő. zselatin (kapszula)
Aktív komponensek | 1 kapszulában |
L-Tirozin (L-Tyrosine) | 300 mg |
Indiai balzsamfa kivonat (Guggul extract 2.5%) | 100 mg |
Tengeri moszat kivonat (Kelp Laminaria Japonica extract), 0.2% jód | 75 mg |
Tengeri alga kivonat (Bladderwrack extract), 0.2% jód | 75 mg |
Szelénes élesztő (Saccharomyces cerevisiae), 0.2% szelén | 50 mg |
Pajzsmirigy alulműködés (hypothyreosis) legjellemzőbb tünetei*:
fáradékonyság*, csökkent energiaszint*
nehéz, illetve akár lehetetlennek tűnő fogyás*
száraz bőr*
ritkuló haj*
székrekedés*
lassú szívverés*
fázékonyság*
izomfájdalmak*
feledékenység, csökkent koncentráció készségek és memóriavesztés* stb.
A pajzsmirigyre úgy is tekinthetünk, mint a szervezet gázpedáljára, ami az összes sejt anyagcseréjét szabályozza.* A tiroxin (T4) es trijód-tironin (T3) hormonokat a pajzsmirigy termeli. Ezek a hormonok elengedhetetlenek a szervezetben lévő sejtek megfelelő fejlődéséhez*. A pajzsmirigy hormonok szabályozzák a proteinek, zsírok, szénhidrátok anyagcseréjét, meghatározva az ezen tápanyagokból nyerhető energiatermelődést.*:
Az egyedi pajzsmirigy hormonoknak nagyon fontos szerepük van a szervezetben, pl. a T4 befolyásolja a szív perctérfogatát, a pulzusszámot, a percenkénti légzésszámot és az alapanyagcserét (BMR - az energiamennyiség, amit a szervezet pihenés közben az élettani funkcióinak fenntartására használ fel.). Az alacsony BMR okozhat fáradtságot, fázást és fogyási nehézségeket.*:
A pajzsmirigy hormonok tehát aktívan részt vesznek a szervezet anyagcsere folyamataiban. Így a pajzsmirigy hormonok hiánya vagy túl magas szintje messzeható következményekkel járhat.
A kortizol magas szintje befolyásolhatja a pajzsmirigy működését alacsony T4 szintet eredményezve, vagy megnehezítve a T4 aktív formává való átalakítását*. A T3 tápanyagok - amik a kortizol normál szinten tartását segítik - hasznosak lehetnek az ilyen problémákkal küzdőknek. *
A pajzsmirigy megfelelő működésének támogatására a szakirodalom különböző anyagokat ajánl, amelyek felhasználásával fejlesztettük ki a jód és szelén komplexet.
Jelen információk nem a Wise Tree Naturals állításai, hanem az egyes WTN kozmetikumokban és étrend-kiegészítőkben felhasznált összetevőkről a tudományos, lektorált (peer reviewed) szakirodalomban elérhető, általánosan elfogadott tudományos megállapítások, mérési eredmények, illetve egészségre vonatkozó állítások.
A honlapon található információk tájékoztató és ismeretterjesztő jellegűek, nem az OÉTI, illetve az Országos Gyógyszerészeti Intézet (OGYI) szakvéleményei.
* A kozmetikumok és étrend-kiegészítők nem tekinthetők gyógyszereknek vagy gyógyhatású készítményeknek, és nem alkalmasak betegségek kezelésére, azok megelőzésére, illetve gyógyhatással sem rendelkeznek. Használatuk nem helyettesíti a gyógykezelést, illetve szakszerű orvosi ellátást.
- Felhasználási terület szerint
- Férfiaknak
- Általános szabályozás
- Antioxidánsok
- Hatóanyag szerint
- Kapszula
- Idősebbeknek
- Kinek ajánljuk
- Ásványi anyagok és nyomelemek
- Kiszerelés szerint
- Étrend-kiegészítők
- Nőknek
- Hormonháztartás
- Kiegészítő táplálékok
- Kelp
- Tengeri alga
- WiseTree Naturals
- Magyarország
- Pajzsmirigy alulműködés

EVP kódom: |
Göbös pajzsmirigy
Hello! Meg szeretnem kerdezni, hogy gobos pajzsmirigyre lehet-e szedni ezt a termeket, ha a pajzsmirigy hormon ertekek tokeletesek, ha igen akkor mennyit naponta?
Göbös pajzsmirigy
Szia!
Göbös pajzsmirigy esetén kérlek, mindenképp egyeztess erről a kezelőorvosoddal!
Szép hétvégét, jó egészséget kívánok neked!
Jódot kellene szednem
Koszonom a gyors valaszt! Csak azert kerdeztem, mert az orvos azt mondta, hogy jodot kellene szednem, mert szaporodnak a gobok. De akkor ez tulmukodest csinalna nekem a L-tirozin miatt?
Jód-szelén komplex
Szia!
A megfelelő válasz az első kérdésedre valóban az lett volna, hogy inkább erről a kérdésről egyeztess a kezelőorvosoddal, utólag javítottam is, köszönöm. Göbös pajzsmirigy esetén sok esetben nem javallott a plusz jódbevitel, azonban van, amikor valóban ez jelentheti a megoldást. Amennyiben a kezelőorvosod jódpótlást javasolt, akkor a fenti termék is jó választás lehet. Az L-tirozin a pajzsmirigyhormonok prekurzora, vagyis szükséges a megfelelő hormontermeléshez. A pajzsmirigy két biológiailag aktív hormona a tiroxin (T3), valamint a trijód-tironin(T4), amelyek tirozinból és jódból képződnek (ezenkívül a pajzsmirigy kis mennyiségben egy hormonálisan inaktív vegyületet, a reverz trijód-tironint (rT3) is termeli); ne aggódj miatta.
Szép estét és jó egészséget neked!
Szelén napi mennyisége
Sziasztok!
Második lombikprogram előtt állunk, elvileg április közepén kezdem a hormonterápiát. Az előző lombiknál 2,9-es TSH-val indultam, kaptam xxxxx, lement 2,49-re, amire azt mondták, hogy jó (mert nekik protokoll szerint 2,5 alatt kell lenni). Sajnos a TSH értéken kívül pajzsmirigyügyben mást nem néztek. Most egy másik kórházban próbálkozunk, és ez a doktornő szeretné jobban kivizsgálni ezt a témát, addig is felírt egy szelén tartalmú értrendkiegészítőt, amiben 83 mcg szelén van. Mondtam neki, hogy én szedek egy multivitamint, amiben szintén van 75 mcg, nem lesz-e túl sok? Nem tudom, hogy óvatosságból-e vagy sem, azt mondta, hogy szerinte elég, ha folsavat és ezt a szelén tablettát szedem. Csakhogy nekem jó ez a multivitamin, ad némi erőt egy négyéves mellett. :) Azt szeretném tudni, hogy 158 mcg szelén túlzás-e egy napra vagy mehet együtt a kettő?
Nagyon szépen köszönöm és szép napot kívánok Nektek!
Babavárás, TSH, vérparaméterek
Szia Gnocca!
Babaváráshoz az ideális TSH érték 1 körül (!!!) mozog. Mindenképpen azt javasolnám, vedd kicsit kezedbe az irányítást, és végeztesd el a beültetés előtt a szükséges vizsgálatokat! A TSH értéken kívül a fT3, fT4 és az ellenanyagok vizsgálata is elengedhetetlen (anti-TPO, anti-TG), így EGYÜTTESEN! Az emelkedett ellenanyagszintek erőteljesen befolyásolják a teherbeesést, a beágyazódást, a várandósság kimenetelét is. A vérparamétereket akár magánúton, bármelyik privát laboratóriumban is megnézetheted, még éhgyomor sem szükséges hozzá. A vérvételi eredmény megérkezéséig a Jód-szelén komplex szedését sem javasolnám, ugyanis emelkedett ellenanyagok mellett a használata ellenjavallt. Addig inkább használd csak a doktornő által ajánlott szelénkészítményt. Krónikus pajzsmirigygyulladás esetén (Hashimoto thyreoditis) a napi 200 mikrogramm szelén hosszútávú szedése jelentősen képes lehet csökkenteni az ellenanyagok szintjét.
Csupa szépet kívánok neked!!
Köszönöm Kinga a gyors választ!
Köszönöm Kinga a gyors választ, igen, pont ezeknek az értékeknek a vizsgálatát írta fel nekem ez az új doktornő. A héten megyek vérvételre, remélem, hogy a hét végén már lesz használható eredményem. Ha jól értem, te azt javaslod, hogy amíg nincs eredményem, hagyjam abba a multivitamin szedését (nem ez a jod-szelen tabletta), amiben mar van 75 mcg szelen és szedjem csak a 83 mcg szelén tartalmú tablettát, amit a doktornő írt fel?
Köszönöm szépen,
Eszter
Eredményfüggő
Szia Eszter!
Szuper! Remélem minden a legjobban alakul majd!
Nem egészen... én úgy értettem, hogy te ezt a Jód-szelén komplex-et szedet a doktornő által javasolt kiegészítő mellett. A Jód-szelén komplexet nem javasolnám a vérvétel eredményének érkezéséig (utána eredményfüggő természetesen), mivel nagy mennyiségű jódot tartalmaz. A multivitamin esetében nézd meg, tartalmaz e jódot, ha igen, akkor azt is függeszd fel. Az eredményeid függvényében pedig kérd ki ennek kapcsán a doktornő javaslatát, mielőtt újra elkezdenéd szedni.
Jó egészséget, szép napot neked!
Megnéztem, van benne
Megnéztem, van benne 50 mcg jod, akkor felfüggesztem, ahogy írtad. :) A vérvétel eredménye után pedig egyeztetek a doktornővel. Köszönöm még egyszer a gyors segítséget, nagyon kedves vagy. :)
Szép napot Neked!
Eredményre...
Szia Eszter!
Megkaptam a leveledet, köszönöm a bizalmat!
Sajnos valóban az van, amit írsz, az antitest pozitivitás erőteljesen felveti Hashimoto thyreoditis gyanúját, terészetesen ezt nem én fogom kimondani, valamint további vizsgálatok is szükségesek lehetnek. Azt javaslom, mielőbb egyeztess a kezelőorvosoddal, hiszen az ellenanyagszint csökkentése, valamint az 1 körüli TSH a sikeres babaváráshoz nagyon lényeges! Érdemes felkeresni egy jó belgyógyász endokrinológust is! A szerves szelén fogyasztása ilyen esetben hasznos és jótékony (napi 200 mikrogramm). A jódbevitelt a konzultációig (utána a kezelőorvos tesz javaslatot) most mindenképpen kerüld, a Jód-szelén komplexet, valamint a szervetlen jódtartalmú kiegészítóket ne használd! A megfelelő D3-vitaminszint ez esetben is nagyon lényeges (érdemes vérből megnézetni az aktuális szintjét).
Jó egészséget és csupa szépet kívánok neked!
L-tirozin a termékben
Szeretném megkérdezni, hogy a termékben található L-tirozin egy aminosav?
Milyen hatással van a szervezetre, ill. a pajzsmirigyre? Van összefüggés esetleg az L-tyroxinban található levotiroxin szintetikus pajzsmirigyhormonnal?
Azért kérdezem, mert ha ugye valaki pajzsmirigyelégtelenségre az L-tyroxint elkezdi szedni, akkor azt már nem nagyon lehet abbahagyni, mivel arra a hormonra rááll a szervezet. Mi a helyzet ezzel a termékkel? Ezt hosszútávon kell szedni, illetve egy idő után ha az ember abbahagyja, mire számíthat?
Valójában én már megrendeltem ezt a terméket a lányomnak, 12 éves alacsony TSH-ra jód szedését írta elő az endokrinológus, és figyelmetlen voltam, nem vettem észre ezt az összetevőt benne. Mi lehet ennek a hatása?
Köszönöm!
L-tirozin és a pajzsmirigyhormonok
Szia!
Az L-tirozin egy aminosav, nincs köze a levotiroxinhoz, nincs összefüggésben az abból készült hormonpótló gyógyszerekkel.
Az L-tirozin a pajzsmirigyhormonok prekurzora, vagyis szükséges a megfelelő hormontermeléshez. A pajzsmirigy két biológiailag aktív hormona a tiroxin (T3), valamint a trijód-tironin(T4), amelyek tirozinból és jódból képződnek (ezenkívül a pajzsmirigy kis mennyiségben egy hormonálisan inaktív vegyületet, a reverz trijód-tironint (rT3) is termeli).
Alapbetegségtől, állapottól függően azért van, hogy a levotiroxint is el lehet ám hagyni, ez azért nem egyedi eset... Van, hogy szükséges egy kisebb külső támogatás, de rendeződik később a saját hormontermelés. Van olyan is, hogy az állomány pusztulása miatt csökken a hormontermelés (pl. Hashimoto th.), ilyenkor a gyógyszer pótolja azt a hormonmennyiséget, amelyet a pajzsmirigy már nem bír előállítani stb.
Sokszor az alulműködés hátterében nem autoimmun folyamat áll, hanem például elégtelen jódbevitel stb. Ahogy fönt is írtam, a pajzsmirigyhormonok egyik fő alapanyaga a jód, így annak hiányában sérül a hormontermelés is. Amennyiben a pajzsmirigy saját hormontermelése (T3, T4) alacsony, akkor általában emelkedik a TSH, amely nem más, mint a thyreoidea stimuláló hormon. Gondolom kislányod esetében a TSH inkább magas volt, nem pedig alacsony, ezért javasolt a kezelőorvos jódpótlást a probléma rendezésére.
A hasnyálmirigy és a mellékpajzsmirigy kivételével valamennyi endokrin mirigyünk a hypothalamus-hypophysis egység irányítása alatt áll. Az endokrin mirigyek az általuk kiválasztott hormonokkal visszahatva, negatív feedback mechanizmus révén gátolják a központ további serkentését. A pajzsmirigy esetében ez a következőképp zajlik: A hypothalamus TRH releasing hormon termelése révén az agyalapi mirigyet TSH termelésére serkenti. A TSH bekerül a vérkeringésbe, eljut a célszervbe, aminek hatására a pajzsmirigy sejtjei megnövelik saját hormontermelésüket (T3, T4). A pm. által termelt hormonok szintjének emelkedése végül negatív feedback mechanizmus révén visszahat a hypophysisre, és csillapítja a további serkentő trophormon (TSH) felszabadulását, valamint a hypothalamusra is, ahol a TRH-szekréciót is csökkenti.
Az elegendő jódbevitel egy életen át lényeges és alapvető, hiszen ennek hiányában sérül a pajzsmirigy hormontermelés is. Pontosabban: ha a jódbevitel nem elégséges, kevesebb T4 és T3 képződik, a TSH termelés pedig fokozódik (neg.feedb.). Ez megfelelő táplálkozással, megfelelő kiegészítők használatával maximálisan kivédhető. A jódhiány gyakran szelénhiánnyal együtt mutatkozik, így erre is érdemes figyelmet fordítani (a fenti termék szerves szelént is tartalmaz)!
A fenti termék szedhető hosszú időn keresztül folyamatosan is, nem alakul ki hozzászokás sem!
Jó egészséget, szép napot kívánok nektek!
Köszönöm szépen!
Szia, köszönöm szépen ezt a kimerítő választ, sokat segítettél! TSH magas, persze, elírtam. Bocsánat! Szép napot!
Pajzsmirigy-túlműködés
Sziasztok, Pajzsmirigy-tulmukodesre mit ajanlotok? (illetve pajzsmirigygobre).
Nagyon koszonom
Túlműködő pajzsmirigy esetén
Szia!
A fenti terméket semmiképpen sem!!!
A kérdésedre csupán általánosságban tudok válaszolni, mivel a pontosabb válasz erőteljesen függ a túlműködés jellegétől (pl. Basedow-kórról van e szó stb.), az esetlegesen szedett gyógyszerektől, illetve a göb milyenségétől is.
Az általad kérdezett problémáknál a legfőbb irány a stressz megfelelő kezelése, levezetése, valamint a stressztűrőképesség fokozása.
A rózsagyökér a stressztűrőképesség fokozásában segíthet, a Performax forte a cordyceps fajták mellett ezt is tartalmazza, immunmoduláló hatása miatt autoimmun folyamatok esetén is támogatást jelenthet a használata.
A citromfűtea, orbáncfűtea, levendulatea a stresszkezelésben lehet hasznos, a citromfű és a levendula akár napi szinten is iszogathatóak.
Amennyiben nem szedsz gyógyszert a túlműködésre, érdemes elolvasi ezt a bejegyzést is.
Az omega-3 zsírsavak, D-K vitaminok és probiotikus készítmények rendszeres fogyasztása szintén lényeges. Omega-3 bevitelre túlműködés esetén is használható a lazacolaj, krill olaj, mivel ezeknek szinte nincs jódtartalma.
Figyelj a táplálkozásra, mozgásra és a lelki alapokra is!
Jó egészséget kívánok neked!
Válasz
Szia,
Koszonom szepen a valaszod. Semmilyen gyogyszert nem szedek. (kisfiam ciczik meg) Nincsenek ugymond tuneteim. Kivetel a goboket. Enyhe a tulmukodes (alacsony TSH magas T3) a doki szerint illetve csinaltunk egy nyal tesztet ami alacsony progeszteron szintet mutatot arra mondta hogy egy kremet hasznaljak (progeszteronos krem illetve D3 krem). Szoval osszeirtam amiket irtal: K2D3 Forte Emocio Citromfu tea Q10 Lazac olaj (van egy 1,5 eves fiam neki is lehet? ) Rozsagyoker komplex Esetleg van meg valami?
Nagyon koszonom
Szoptatás alatt
Gratulálok a picihez!
Azonban szoptatás alatt a Rózsagyökér komplexet nem javasolnám. Amint abbahagytad, elkezdheted szedni!
Az összes többi kiegészítő mehet, szoptatás alatt is! A levenedulateát is ihatod, az orbáncfüvet azonban nem. A D3 krémet kiválthatod a K2D3-cseppekkel.
A másfél éves kicsi fiú a K2D3-cseppeket, a halolajat (simát, nem a Q10-es változatot) és az Emóciót is bátran ihatja, sőt, kifejezetten ajánlott! Az Emócióból 10-15 ml az adagja. Ha eddig nem fogyasztotta még, akkor fokozatosan emeld, egészen a kívánt mennyiség eléréséig. Keverheted gyümölcslébe, teába, bármilyen nem meleg folyadékba, így ellensúlyozhatod a murcis ízét.
A K2D3-cseppeket optimálisabb reggel/napközben használni, az Emóciót pedig lehetőleg lefekvés előtt.
Ha teheted, fogyassz árpafüvet, búzafüvet is.
A pajzsmirigy működését fontos bizonyos időközönként ellenőriztetni majd, vérparaméterekkel és ultrahangos vizsgálattal is.
Szép estét nektek!
Terhesen
Sziasztok! Terhesen és szoptatás alatt lehet szedni?Köszi: Dóri
Kismamaként és szoptatás alatt
Szia!
Nincs ellenjavallat egyik esetben sem!
Hozzászólás írása